top of page

RÝCHLY A SPOĽAHLIVÝ ANTIGÉNOVÝ 

TEST NA VÍRUS SARS-CoV-2

(z výteru nosnej dutiny u vás doma)

  • priama identifikácia vírusu

  • aj keď sa vám netvoria ešte protilátky IgG, IgM

  • porovnateľná citlivosť s qPCR

NOVINKA! ZDARMA KU KAŽDÉMU PRODUKTU Z PONUKY GENETICKÝCH TESTOV

Spôsoby identifikácie vírusu

Koronavírové ochorenie známe pod názvom COVID sa rozšírilo po celom svete. Toto
ochorenie spôsobuje vírus SARS-CoV-2, ktorého prítomnosť sa dá identifikovať viacerými spôsobmi.

"Tradičné" testy

Najbežnejší spôsob je kvantitatívna polymerázová reťazová reakcia (qPCR) pomocou ktorej sa zacieli špecifický úsek vírusu izolovaný zo slín, alebo hlienu. Tento spôsob detekcie je citlivý avšak jeho prevedenie trvá niekoľko hodín, a nedá sa vykonať v domácom prostredí.

Rýchle testy

Protilátkové testy

Protilátkové testy ktoré si môžu ľudia vykonať aj v domácom prostredí sú prevažne zamerané na identifikáciu protilátok IgG a IgM, ktoré sa tvoria v priebehu nákazy vírusom SARS-CoV-2. Tu však vzniká problém v tom, že niektorým ľudom sa nemusia v priebehu nákazy protilátky vôbec tvoriť nakoľko ich imunitná odpoveď je sprostredkovaná bunkami, ktoré protilátky netvoria. (zdroj 1)

Pri negatívnom výsledku protilátkového testu pretrváva riziko, že vírus máte, a šírite, ale netvoria sa Vám protilátky. (zdroj 2, zdroj 3)

manual_test.jpg

Antigénové testy

Tento typ testov je zameraný na identifikáciu antigénov vírusu (bielkovinová štrukútra tvoriaca obal vírusu) a na rozdiel od protilátkových identifikujú aj jedincov, ktorým sa protilátky netvoria. Test je možné vykonať v domácom prostredí a výsledok je možné odčítať za 20 minút. Test dokáže pracovať zo slinami, alebo hlienom v ktorom identifikuje prítomnosť vírusu SARS-CoV-2

bottom of page