top of page
06-A4-Spiral-Notebook-Mock-Up.png

NU3Gen

Šport

53 génov 67 mutácií

V produkte NU3Gen Šport pre Vás interpretujeme gény, ktoré priamo súvisia so športovou výkonnosťou, prevenciou výskytu zranení, motiváciou, regeneráciou

a zdravým životným štýlom. Test je založený na pravdepodobnostnom modele, ktorý berie do úvahy sčítací efekt viac ako 60 mutácií, ktoré vytvárajú odlišnosti v športovej výkonnosti a ich efekt priamo ovplyvňuje viac ako 50 génov z ktorých sú najznámejšie ACE gén - ovplyvňujúci funkciu svalstva, ACTN3 gén  ovplyvňujúci hladinu aktínu v tele, ADRB3 gén ovplyvňujúci prístup k zásobám tuku, COL5A1 gén  ovplyvňujúci kvalitu šliach

a spojivových tkanív a mnoho ďalších.

Či už je vašim cieľom chudnutie, zvýšenie výkonnosti,
alebo len rekreačný šport s minimalizáciou rizika zranení podľa personalizovaných odporúčaní NU3Gen Šport môžete dosiahnuť svoj športový cieľ bez zbytočného plýtvania času.

Sekcie:

- Športový typ

- Riziko zranení

- Regulácia váhy

- Vplyv cvičenia

SEKCIE PRODUKTU NU3GEN ŠPORT

NU3GEN_šport.png

Športový typ

- výbušná sila

- vytrvalosť

- aeróbna trénovateľnosť

- anaeróbna vytrvalosť

Určite ste si všimli, že niektorí ľudia majú lepšie predpoklady pre maratónsky beh, zatiaľ čo iní dokážu s ľahkosťou dvíhat ťažké váhy. Najnovšie výskumy ukázali, že genetické predispozície do značnej miery ovplyvňujú rýchlostné a vytrvalostné schopnosti človeka. Vieme, že tieto faktory nie sú náhodné a priamo súvisia s genetickou výbavou človeka. Na základe variantov génov kódujúcich vytrvalostné a silové predpoklady Vám pomôžeme vybrať druh športovej aktivity, na ktorú je vaše telo predurčené. Na základe nasledujúcich poznatkov môžete vybrať typ cvičenia, ktoré je pre Vás ako jednotlivca najlepšie.

riziko-zraneni_NU3Gen.png

Riziko zranení

- rýchlosť regenerácie

- prevencia zranení

- bolesť svalov

Únava je prirodzenou reakciou tela na cvičenie. Adekvátna doba odpočinku po tréningu je nevyhnutná na obnovu svalov a zvyšovanie výkonu. Bez dostatočného času zotavenia sa nedokáže telo prispôsobiť stresu, ktorý naň bol vyvíjaný počas cvičenia. Únava a pretrénovanost sú najčastejšie príčiny športových zranení. Existujú varianty génov, ktoré sa spájajú s výskytom zranení. Jedná sa predovšetkým o gény kódujúce rôzne typy kolagénu (COL1A1, COL5A1,
MMP3...). Niektorí jednotlivci sú nositeľmi znevýhodňujúcich variantov týchto génov a majú vyšší predpoklad zranenia šliach alebo väzív.

regulacia_vahy_NU3Gen.png

Regulácia váhy

- športová motivácia

- efektivita metabolizmu

- regulácia váhy cvičením

Športová motivácia je jedným zo základných predpokladov pre samotnú športovú aktivitu. Vaše telo počas cvičenia využíva rôzne typy energetických zásob, ako sú sacharidy alebo tuky. Počas cvičenia svaly čerpajú energiu z energetických zásob organizmu. Varianty génov, ako sú napríklad ADRA2A, FTO a ďalšie ovplyvňujú biologické procesy ako je energetický výdaj, proces lipolýzy a termogenézy, čo má za následok ovplyvňovanie procesu ukladania tuku v tele.

vplyv_hdl_NU3Gen.png

Vplyv cvičenia

- vplyv cvičenia na HDL

- vplyv cvičenia na tlak

- vplyv cvičenia na inzulín

Zvýšený krvný tlak je v dnešnej dobe vážny zdravotný problém. Špecifické varianty génu EDN1 súvisia so zvýšením pozitívneho efektu telesnej aktivity na riziko súvisiace so zvýšený krvným tlakom. Vplyv génov na hladinu HDL a inzulínu je predisponovaný geneticky a má za následok zmeny vo vplyve cvičenia na utváranie týchto znakov. Ľudia, ktorým cvičenie ovplyvňuje schopnosť vnímať inzulín bunkami majú väčší benefit s telesnej aktivity ako ostatní. 

POTREBUJETE PORADIŤ ?

Napíšte nám, a do 24 hodín Vám odpovieme.

Napísať

Alebo zavolajte na +421 917 187 866

bottom of page