top of page
nu3gen_vyziva.jpg

NU3Gen

Výživa

35 génov 163 mutácií

V sekcií NU3Gen Výživa pre Vás analyzujeme gény, ktoré priamo súvisia s metabolizmom makronutrientov, mikronutrientov, vitamínov, jednotlivých dôležitých zložiek potravín a Vašej schopnosti vnímať chute. Test je založený na aplikácii najnovších poznatkov presonalizovanej genetiky, ktoré umožňujú zohľadniť efekt viac ako 160 mutácií ovplyvňujúcich produkty viac ako 130 génov. Panel skúmaných génov je založený na relevantných vedeckých štúdiách a vytvára prehľad o trvalom trende v metabolizme základných živín, intolerancií určitých zložiek potravy a odlišnosti vo vnímaní chuti. 

 

Poznanie efektov, ktoré dlhodobo ovplyvňujú náš metabolizmus môže slúžiť na úpravu nutričného programu a následnú maximalizáciu svojho genetického potenciálu, alebo k efektívnemu znižovaniu rizika komplikácií spájaných s nesprávnou životosprávou.

vyziva.png

Sekcie:

- Makronutrienty

- Mikronutrienty

- Vitamíny

- Vplyv zložiek potravy

- Vnímanie chuti

SEKCIE PRODUKTU NU3GEN VÝŽIVA

Untitled-3.png

Makronutrienty

- hladina cukru

- v hladina triglyceridov

- hladina HDL-C

- hladina LDL-C

Makronutrienty sú zložky potravy, ktoré tvoria najväčší a nezastupiteľný podiel potravy. Ich funkciou je hlavne dodávanie energie a zároveň slúžia ako stavebný materiál pre budovanie tela. Z chemického hľadiska ich delíme na tri základné skupiny a to sacharidy, tuky a bielkoviny. Z chemického hľadiska ich môžeme rozdeliť na bielkoviny, tuky a cukry. Najväčšie genetické odlišnosti je možné pozorovať pri tukoch a cukroch

mineral.png

Mikronutrienty

- fosfor, horčík

- meď, selén

- vápnik, zinok

- železo

Minerálne látky sú nevyhnutnou súčasťou stravy, pretože si ich organizmus nedokáže sám vytvoriť. Napriek tomu, že ich odporúčané denné dávky môžu byť vyjadrené v mikrogramoch, hrajú významnú rolu v procesoch energetického metabolizmu, činnosti nervovej sústavy, rovnováhy telesných tekutín a mnohých iných. Nedostatok i prebytok týchto látok môže pôsobiť negatívne a preto je dôležité vedieť o personálnych nárokoch.

ycfUntitled-3.png

Vitamíny

- B6, B9, B12

- A, D, E, K

Vitamíny sú dôležitou zložkou potravy. Patria medzi organickú zložku potravy, ktorá nemá stavebnú ani energetickú funkciu v organizme. Napriek tomu tieto látky významne ovplyvňujú metabolizmus makronutrientov, sú nevyhnutné pre rast a obnovu tkanív, správnu funkciu orgánov a účinnosť imunitného systému. Z chemického hľadiska ich rozdeľujeme na vitamíny rozpustné v tukoch a rozpustné vo vode.

asd.png

Vplyv zložiek potravy

- sacharidy, 

- nasýtené mastné kyseliny, 

- mono a poly nenasýtené

mastné kyseliny
- alkohol, sója, kofeín
- laktóza, soľ, glutén

Zvýšený krvný tlak je v dnešnej dobe vážny zdravotný problém . Špecifické varianty génu EDN1 súvisia so zvýšením pozitívneho efektu telesnej aktivity na riziko súvisiace so zvýšený krvným tlakom. Vplyv génov na hladinu HDL a inzulínu je predisponovaný geneticky a má za následok zmeny vo vplyve cvičenia na utváranie týchto znakov. Ľudia, ktorým cvičenie ovplyvňuje schopnosť vnímať inzulín bunkami majú väčší benefit s telesnej aktivity ako ostatní. 

chocolate-bar.png

Vnímanie chuti

- sladká

- horká 

- slaná

- umami
- tuková

To ako človek vníma chute sa môže zdať úplne zanedbateľnou informáciou. Chute napriek tomu výrazne ovplyvňujú naše stravovacie preferencie a rozhodujú o tom ktorú zložku potravy budeme uprednostňovať a koľko jej budeme prijímať. Genetická predispozícia spolu s vekom a životným štýlom je základným faktorom ovplyvňujúcim vnímanie základných, ako aj nových chuťových vnemov.

POTREBUJETE PORADIŤ ?

Napíšte nám a do 24 hodín Vám odpovieme.

Napísať

Alebo zavolajte na +421 917 187 866

bottom of page