top of page
NU3Gen_plet_geneticky_test.jpg

NU3Gen

Pleť

86 génov 146 mutácií

V sekcií NU3Gen Pleť pre Vás analyzujeme gény, ktoré priamo súvisia s metabolizmom kolagénu, tvorbou pigmentu, rizikom zápalu a ďalšími rizikovými faktormi využiteľnými pri starostlivosti o pleť. Genetický panel je navrhnutý tak, aby obsiahol celé sprektrum rizikových faktorov spôsobujúcich genetické predispozície spájané s predčasným starnutím kože a umožnil eliminovať, alebo optimalizovať čo najviac dlhodobých faktorov. Test analyzuje informácie z viac ako 80 génov v ktorých analyzuje vplyv viac ako 140 najznámejších bodových mutácií spôsobujúcich zmenu v rôznych metabolických dráhach ovplyvňujúcich dôležité vlastnosti kože. 

 

Úpravou Vašej starostlivosti o pleť podľa sekcie NU3Gen Pleť môžete efektívne znižovať riziko vzniku komplikácií spájaných s nesprávnou starostlivosťou o pleť.

plet.png

Sekcie:

- Starnutie kože

- Krásne nohy

- Opaľovanie

- Kožné komplikácie

- Hlavne pre mužov

SEKCIE PRODUKTU NU3GEN PLEŤ

fruits.png

Starnutie kože


- využitie antioxidantov
- elasticita kože
- degradácia kolagénu svetlom
- riziko sčervenania kože

Starnutie pokožky je spájané z viacerými faktormi medzi ktoré patrí oxidatívny stres, znížená elasticita kože, vystavenie kože neprimerane intenzívnemu pobytu na slnku bez potrebnej ochrany a iným faktorom spôsobujúcim zápal. Schopnosť spracovávať antioxidanty môže byť kĺúčovým prvkom starnutia kože pretože predávkovanie antioxidantami môže u niektorých jedincov spôsobiť úplne opačný účinok a pôsobiť prooxidatívne. Informácie o náchylnosti kolagénu na degeneráciu a elasticitu kože dávajú predpoklad cielenej starostlivosti o pokožku.

legs.png

Krásne nohy
 

- kŕčové žily
- strie
- celulitída

Mať krásne nohy do vysokého veku sa dá považovať za peknú predstavu. Vedieť informáciu o budúcom riziku ešte skôr ako nastane v tomto prípade dokáže riziko eliminovať prípadne oddialiť jeho nástup. Podcenené riziko kŕčových žíl môže viesť až k zdravotným komplikáciám a nutnosti operatívneho zákroku. Rovnako poznanie miery rizika k vzniku celulitídy a strií pomôže zvoliť správnu starostlivosť a životný štýl, ktorý môže riziko znížiť.

sun.png

Opaľovanie
 

- riziko z opaľovania
- vznik slnečných škvŕn
- pehy

Spálenie pokožky je forma popálenia, ktorá je spôsobená nadmerným vystavením ultrafialovému žiareniu. Najčastejším prejavom je začervenanie pokožky, ktorá je na dotyk horúca a bolí. Vystavenie primeranému UV žiareniu je základným predpokladom opaľovania, ktoré v koži aktivuje produkciu melanínu a vitamínu D, ktorý je dôležitou zložkou metabolizmu. Ľudia, ktorý sú nositeľmi rizika vzniku slnečných škvŕn a vzniku pehavosti potrebujú na dosiahnutie spomenutého efektu oveľa menej UV žiarenia ako ostatní. Neprimerané vystavovanie slnečnému žiareniu zvyšuje riziko ochorení kože a vedie k prejavom starnutia. 

sad-girl.png

Kožné komplikácie


- ekzém
- psoriáza
- akné
- škvrny na koži
- alergia na šperky

Vedci popísali gény, ktoré môžu zvýšiť pravdepodobnosť vzniku atopických ekzémov v dôsledku porúch funkcie kožnej bariéry. Rovnako bolo identifikovaných 25 genetických variantov, ktoré zvyšujú pravdepodobnosť výskytu psoriatických ochorení. Spolu s akné a alergiou na šperky tieto komplikácie predstavujú najčastejšie príčiny problémov s pokožkou. Odhalenie genetickej predispozície môže napomôcť v personalizovanej starostlivosti o pokožku a minimalizáciu vzniku komplikácií.

bald.png

Hlavne pre mužov


- mužská plešatosť
- lokálne vypadávanie vlasov

Mužská plešatosť alebo androgénna alopécia je pomerne bežná forma straty vlasov u mužov, ale aj u žien. Vlasy sa strácajú v pomerne jednoznačne definovanej oblasti hlavy, pričom čas nástupu a intenzita sú striktne individuálne. U žien táto forma alopécie prevažne vedie k stenšeniu a rednutiu vlasov a len zriedkavo vedie k úplnej strate. Na rozdiel od androgénnej alopécie, alopécia areata sa prejavuje malými kúskami kože bez vlasov. Môže sa prejavovať  kdekoľvek na tele, ale prevažne sa vyskytuje v oblasti hlavy a brady.

POTREBUJETE PORADIŤ ?

Napíšte nám a do 24 hodín Vám odpovieme.

Napísať

Alebo zavolajte na +421 917 187 866

bottom of page