top of page

DENTALINFO

Zapojte sa do projektu a interpretáciu dát máte ZADARMO

Vážení klienti, sympatizanti a nadšenci genetickej personalizácie.


V rámci našim vedecko výskumných aktivít spolupracujeme aj s Ninou Pôbišovou, študentkou 4 ročník dentálnej hygieny na Fakulte zdravotníckych odborov na Prešovskej univerzite v Prešove. Táto študentka sa rozhodla analyzovať genetické aspekty zubného kazu v dentálno-hygienickej praxi. Je to zaujímavá a moderná téma, ktorá môže pomôcť zvýšiť kvalitu služieb aj v oblasti dentálnej hygieny. Rozhodli sme sa, že sa jej pokúsime pomôcť.


Čo zo spolupráce má študentka


Študentka má možnosť získať anonymizované genetické dáta ľudí, ktorí disponujú svojím genetickým profilom. Genetické dáta sú tá najdrahšia časť tohto typu výskumu, a preto sú veľmi cenené. Zároveň ich bude môcť spojiť s informáciou v dotazníku.Čo zo spolupráce majú ľudia


Každý človek ktorý poskytne svoje anonymizované dáta pre tento projekt získa ZDARMA analýzu svojich predispozícií v oblasti

1) ZUBNÝ KAZ dutín a záhybov (13 analyzovaných mutácií v 3 génoch)

2) ZUBNÝ KAZ rovné plochy (33 analyzovaných mutácií v 11 génoch)

3) PARADENTÓZA (3 mutácie v 2 génoch)


Čo zo spolupráce má NU3Gen


My sa pokúsime túto spoluprácu využiť na naše zviditeľnenie a zvýšenie povedomia o našej činnosti, zároveň sa budeme snažiť prácu študentky uverejniť na našom webe, aby čitateľ, ktorý bude mať dostatok vedomostí mohol svoje dáta analyzovať sám.


Ochrana dát a súkromia


Vôbec nechceme a nepotrebujeme vedieť kto ste !!!!!!!! Neplánujeme žiadne klonovanie, editáciu, génovú manipuláciu, odpredaj vašich orgánov ani nič podobné 😊. Dokonca spoločnosť NU3Gen nezaujíma ani len to, ako sa staráte o svoje zuby. Máme záujem spárovať len surové anonymizované dáta, aby sme našli, alebo potvrdili vzťah medzi genetikou a vlastnosťami, ktorý bude vychádzať z vytvoreného predikčného modelu.


Ako postupovať


1) Ak ste naším klientom stačí použiť svoje číslo testu, ktoré máte na všetkých interpretačných výstupoch a zadať ho do ankety LINK ako "identifikátor DNA testu", ostatné zariadime.

2) Ak ste sa už zapojili do podobného projektu (COVID 19, Peptidy... ) a nie ste naším klientom, stačí zadať číslo, ktoré ste použili ako názov genetického súboru a následne toto číslo zadajte v ankete LINK ako "identifikátor DNA testu"

3) Ak ste s nami ešte nemali nič dočinenia a ste vlastníkom genetického testu napríklad od spoločnosti 23andMe, zvoľte si hocijaký aspoň 5 miestny kód (čísla a text) a zadajte ho do ankety LINK ako "identifikátor DNA testu". Následne zmeňte názov svojho dátového súboru na „váš kód“.txt a pošlite ho anonymne k nám cez tento LINK.


Výsledky


O výsledkoch vašich predispozícií sa dozviete na stránke NU3Gen v sekcii DENTALINFO, ktorú práve pripravujeme. Výsledok bude identifikovaný vaším kódom.


Tags:

Comments


Posledné články
Archív
Sledujte nás
  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
bottom of page